Народна Україна

Сайт мені дуже сподобався. Я його, навіть, порекомендував за взірець колегам зі Спільного проекту.

А доктрину я поки що не вивчив. Ми її, може, будемо обговорювати з колегами. Я поки що зроблю власні зауваження.

На головній сторінці сайту є компактне викладення ідеї проекту (чи руху). Ось воно з відповідними коментарями.

ПРО БЛОГ "НАРОДНА УКРАЇНА"

Цей блог присвячений соціальному[1] проекту НАРОДНА УКРАЇНА. 

Проекту об’єднання патріотів[2] для практичних дій[3] по побудові нової, прогресивної, дійсно народної[4] країни в Україні. 

Це об’єднання потужно вмотивованих: конструкторів, майстрів та інвесторів, які негайно приступають до побудови нової країни, нових умов і відносин в своєму середовищі, своїми силами за свої кошти й заради свого майбутнього та майбутнього своїх сімей.[5] 

Це не тільки об’єднання громадян, а й створення комплексу технічних та організаційних засобів[6] для забезпечення необхідних умов реалізації їх планів[7]. 

Це об’єднання для зміни системи влади[8], впровадження прогресивних реформ[9], реалізації принципів дійсного народовладдя[10] та розвитку народного капіталізму[11].

1. Корінна, фундаментальна помилка: не можна політичні завдання вирішити засобами соціального проекту.

2. Націоналісти намагаються монополізувати це поняття. Зрозуміло, чому. Їм за радянською звичкою назва "націоналіст" видається поганою, емоційно забарвленою. Так само вони знають, що підтримка щирих націоналістів, які не ховають своєї ідеології, лежить в межах 2-5% електорату. Тому хочуть бути тільки і монопольно патріотами, що  викликає зворотню реакцію людей, які не є націоналістами, але відчувають себе патріотами. Дійсно, соціальний проект може і повинен бути реалізовний патріотами - консерваторами і соціалістами, християнами і атеїстами, лібералами і націоналістами. Наприклад: підтримка інвалідів. Зелений туризм. Подолання проблем із сміттям у великих містах. Але політичний проект реалізується іншими засобами, в ньому не можна єднати патріотів. В ньому можна або мати наймані кадри, або ідеологічно вмотивованих однодумців.

3. Дії потребують програми. Навіть двох: стратегічної і поточної. Це як казати про програму партії, яку готують для того, щоб виконувати. Взявши владу або залишившись в опозиції. Написати таку програму може тільки науковий центр, робота це непроста. А як йдеться про програму для електорату, популістську, то, звісно, її можна легко написати за годину, зібравши докупи різні гарні слова про народ і його потреби.

4. Народні партії в Європі протиставлені класовим, вони єднають у своїх лавах людей з різними ідеологіями. І в цьому сенсі термін "народна" є цілком зрозумілим і вжитим коректно. Народна демократія в СРСР була протиставлена буржуазній демократії, але з цим вже, здається, розібрались. То що таке "народна" в рамках цього проекту?

5. Повертаємось до питання про соціальні і політичні проекти.   

6. Звісно, партія є організацією і має певний ресурс. Або повинна мати. А соціальний рух?

7. Програма партії формується в рамках певної політичної ідеології. А соціального руху?

8. О, момент істини (згадаємо тут про львівський Народний суверенітет)! Що ж міняти? На що? І це в рамках соціального проекту?

9. Що і як реформуємо?

10. Словом "народовладдя" користувались за часів УНР, маючи на увазі новий устрій Росії (федеративної з автономною Україною) чи й незалежної України. А що це сьогодні? Вже не демократія? Щось інше? Бо з демократією ми не впорались, не навчились нею користуватись. Змінити назву?

11. Народний капіталізм є складовою всіх без виключення програм сучасних європейських партій. Звісно, конкретні його визначення різняться, але ринкова регульована (чи соціально орієнтована) економіка всіма вже визнана за фундамент будь-якої партійної програми розвитку. І партії бачать ресурсом парламент, владу, що дає можливість їм ті програми реалізувати. Як тут бути соціальному руху, що він може пропонувати для побудови в Україні якоїсь нової економіки. Народно-капіталістичної. Мабуть, на противагу олігархічної?


Немає коментарів:

Дописати коментар